KONTENERY.SOSNOWIEC.PL

KONTENERY NA GRUZ I WYWÓZ GRUZU

blog

ZADZWOŃ TERAZ
570 298 672

Bezpieczne i szybkie wyburzanie i budowanie

Wyburzanie i budowanie to dwa nieodłączne i uzupełniające się procesy każdej inwestycji budowlanej. Nawet jeśli projekt budowlany od początku powstaje na całkowicie czystym gruncie i wolnej działce, generowane są tony odpadów poremontowych i budowlanych, które muszą być na bieżąco usuwane nie tylko ze względu na bezpieczeństwo samych pracowników. Wykonywanie prac elektrycznych, sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych, konstrukcyjnych, a tym bardziej wykończeniowych i aranżacyjnych na danym projekcie budowlanym, powinno odbywać się w warunkach względnej czystości.

 

Porządek na placu budowy

 

O ile wszyscy rozumieją, że nie da się na placu budowy uzyskać warunków całkowitej sterylności, to jednak wszelkiego rodzaju zużyte odpady i gruz powinny natychmiast opuścić bezpośrednie otoczenie pracy i znaleźć się w odpowiednim kontenerze. Różnego rodzaju zaprawy, kleje i chemia budowlana, stanowią przy okazji całkiem poważne zagrożenie dla zdrowia i samopoczucia pracowników, gdyż bardzo często jej drobinki rozprowadzają się w powietrzu razem z innymi cząsteczkami chemicznymi obecnymi na budowie.

 

Oznacza to, że praca w warunkach wysokiego zapylenia i zakurzenia przekłada się na przedostawanie się do płuc pracowników ogromnych ilości szkodliwych substancji. Używanie samych maseczek zabezpieczających drogi oddechowe to tylko jedno z obowiązków BHP pracodawcy, którego pracownicy wykonują zadania w tak trudnych warunkach. Zapewnienie czystości i porządku na placu budowy jest równie istotne, a odpowiednio pojemne i właściwie ustawione kontenery Sosnowiec na gruz i odpady poremontowe – są do tego absolutnie niezbędne.

 

Metody usprawniające budowę

 

Warto korzystać także z modeli kontenerów z zamykanym wlotem od góry, dzięki czemu mocno pylące i sypkie materiały budowlane i odpady poremontowe nie wydostawałyby się wraz z wiatrem na teren budowy. Kontener taki pozwala także na przyspieszenie prac, gdy np. ustawiony jest bezpośrednio pod rusztowaniem, na którym prowadzone są prace elewacyjne albo bezpośrednio pod balkonami, z których możliwe jest wyrzucanie wyburzanych ścian bezpośrednio do niego.

 

Oczywiście w tym drugim wypadku w zestawienie z kontenerem trzeba również zamontować i zabezpieczyć odpowiedni rękaw budowlany do zrzucania odpadów remontowych. Takie instalacje są dzisiaj spotykane na porządku dziennym i praktycznie każda ekipa remontowa i budowlana pracuje z nimi na co dzień.

 

powrót do bloga »

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS POPRZEZ FORMULARZ! ODDZWONIMY!

PARTNERZY

NASI STRATEGICZNI PARTNERZY