KONTENERY.SOSNOWIEC.PL

KONTENERY NA GRUZ I WYWÓZ GRUZU

blog

ZADZWOŃ TERAZ
570 298 672

Jakie kontenery na budowę? Przydatne informacje.

Budowa, nawet najmniejsza i realizowana w całości z prywatnych środków, powinna być odpowiednio zabezpieczona, gdyż obowiązują ją te same przepisy porządkowe, co wszystkie pozostałe inwestycje komercyjne. Oznacza to nie tylko zabezpieczenie samych pracowników w środki ochronne zgodne z BHP, ale również konieczność utrzymania względnego porządku w miejscu pracy oraz właściwego gospodarowania odpadami. W przypadku budowy oprócz mebli czy gruzu, dekoracji i elementów wystroju, jest to ciężka chemia budowlana i surowce, materiały oraz półprodukty, które powinny być starannie przechowywane, a następnie utylizowane.

 

Oznacza to konieczność zastosowania kontenerów, które będą stanowiły odpowiednią bezpieczną izolację przed przenikaniem pozostałości zapraw, klejów i innej chemii budowlanej chociażby do gruntu i wód gruntowych wraz z kolejnymi opadami deszczu. To jednak tylko jeden z wielu argumentów za tym, aby sięgnąć po kontenery Sosnowiec na plac budowy.

 

Argumenty za danym kontenerem

 

Istnieje wiele rodzajów kontenerów i należy zwracać uwagę nie tylko na sam ich tonaż. Oczywiście dostawa, transport i odebranie kontenera 2-tonowego będzie tańsze, aniżeli dostarczenie i wywóz odpadów z kontenera 7-tonowego. Łatwo jednak policzyć, że już przy trzykrotnym wywiezieniu 2-tonowego załadunku wyda się zdecydowanie więcej pieniędzy niż przy jednorazowym wyekspediowaniu 7 ton z placu budowy, a nadal nie osiągnie się nawet takiego tonażu w odpadach.

 

Warto więc dokładnie przeanalizować i chociaż na podstawowym poziomie wyliczyć, ile ton odpadów i materiałów remontowych możemy wygenerować z konkretnego placu budowy czy inwestycji. W ten sposób można uniknąć zbyt częstego wywożenia małych kontenerów, co nie tylko ułatwia organizowanie pracy i przechodzenie swobodne między kolejnymi etapami prac, ale przede wszystkim pozwala zaoszczędzić pieniądze z tego tytułu. Na rynku dostępne są zarówno kontenery całkowicie otwarte, półotwarte jak i takie zamykane. Dopasowanie właściwego modelu do rodzaju prowadzonych prac i przede wszystkim – materiałów oraz surowców wrzucanych do środka – jest kluczowe dla powodzenia całego zlecenia.

 

powrót do bloga »

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS POPRZEZ FORMULARZ! ODDZWONIMY!

PARTNERZY

NASI STRATEGICZNI PARTNERZY