KONTENERY.SOSNOWIEC.PL

KONTENERY NA GRUZ I WYWÓZ GRUZU

blog

ZADZWOŃ TERAZ
570 298 672

Gospodarowanie odpadami budowlanymi

Na terenie każdej gminy istnieje indywidualnie opracowany i przyjęty regulamin utrzymania porządku i czystości, który musi być bezwzględnie respektowany. W przypadku polskich oraz unijnych przepisów oznacza to wymuszenie na gminach częściowej lub kompletnej segregacji odpadów – tak w jednym jak i drugim przypadku prowadzi to jednak do obowiązku zupełnie odrębnego gospodarowania odpadami poremontowymi.

 

W szczególności dotyczy to takich odpadów, jak:

 

  • materiały budowlane (rury, płyty, panele);
  • chemia budowlana;
  • narzędzia budowlane;
  • gruz i odpadki po wyburzeniach;
  • meble i części mebli;
  • dekoracje (elementy aranżacji wnętrz);
  • lampy, oświetlenie;
  • opakowania po meblach i materiałach budowlanych, chemii, narzędziach itp.

 

W przypadku wsadzenia jakichkolwiek z tych odpadów do pojemnika przygotowanego przez miejskie przedsiębiorstwo oczyszczania na odpady zmieszane, bioodpady, suche czy tworzywa sztuczne – spodziewać można się kary.

 

Pomoc dla firm i osób prywatnych

 

Naturalnie firmy budowlane realizujące duże inwestycje nie korzystają z miejskiego systemu oczyszczania, więc dla nich wynajem kontenerów na gruz i odpady poremontowe jest czymś całkowicie automatycznym. Często o możliwości wynajęcia kontenera na czas budowy zapominają jednak inwestorzy prywatni budujący swój dom jednorodzinny czy też remontujący mieszkanie. Tymczasem nie chodzi tylko o to, że taki kontener na gruz może pomóc w uniknięciu dodatkowych kar, ale przede wszystkim umożliwia bardzo wygodne realizowanie remontu czy budowy.

 

Kontenery w Sosnowcu o otwartej budowie zapełniają się bardzo szybko i jeśli są ustawione bezpośrednio np. pod remontowaną elewacją lub zaraz przy tarasie – umożliwiają wrzucanie do mebli, materiałów budowlanych i innych odpadów np. z wyburzania ścian bezpośrednio do kontenera. Pomocne w tym mogą być specjalne rękawy budowlane z PCV lub specjalnych wytrzymałych materiałów, którymi spuszcza się odpady nawet z kilku kondygnacji bezpiecznie w dół do kontenera. W ten sposób miejsce pracy jest zawsze oczyszczone i pozwala na wygodniejsze wykonywanie kolejnych etapów.

 

powrót do bloga »

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS POPRZEZ FORMULARZ! ODDZWONIMY!

PARTNERZY

NASI STRATEGICZNI PARTNERZY